2012. május 27., vasárnap

Creative Commons

Érdekes dologra találtam a minap a neten. A Creative Commons jelszava : Nevezd meg! - Ne add el! - Ne változtasd! - A lényeg, hogy a Creative Commons joga alatt álló művet szabadon másolhatod, terjesztheted, bemutathatod és előadhatod az alábbi feltételekkel:


Nevezd meg! — A szerző vagy a jogosult által meghatározott módon fel kell tüntetned a műhöz kapcsolódó információkat (pl. a szerző nevét vagy álnevét, a Mű címét).

Ne add el! — Ezt a művet nem használhatod fel kereskedelmi célokra.

Ne változtasd! — Ezt a művet nem módosíthatod és nem készíthetsz belőle átdolgozást, származékos művet.

A részletes leírás itt tölthető le, míg a kód beillesztését az alábbi linken keresztül segítik: link. Ha beillesztetted, az alábbiak egyikét kell látnod a honlapon:

Creative Commons Licenc
Ez a Mű a Creative Commons Nevezd meg! - Ne add el! - Ne változtasd! 2.5 Magyarország Licenc feltételeinek megfelelően szabadon felhasználható.

Creative Commons Licenc
Ez a Mű a Creative Commons Nevezd meg! - Ne add el! - Ne változtasd! 2.5 Magyarország Licenc feltételeinek megfelelően szabadon felhasználható.

Játéktesztelőket keresünk!

A közeljövőben elkészülő játékainkhoz játéktesztelőket keresünk! Jelenkezz, ha kedvet érzel arra, hogy még fejlesztés alatt lévő játékokat elsőként próbálj ki és véleményt formálj róluk. Korhatár, vagy egyéb korlátozás nincs, viszont olyan felnőttek és gyerekek leveleit várjuk, akik tényleg kedvet éreznek teszteléshez (azaz nem csak egyszer játszanának a prototípussal), és akik utána szívesen mondanak őszinte (!) véleményt a tapasztalataikról. Amennyiben a kipróbált játékot sikerül piacra dobni, úgy egy teljesen ingyenes, névre szóló példányt biztosítunk az első sorozatból, illetve hozzájárulásod esetén a neved ott szerepel majd a játéktesztelők névsorán, így mindenki láthatja majd, hogy te is hozzájárultál a sikerhez!

Mindezek mellett fenntartjuk a jogot, hogy a jelentkezők között különböző szempontok szerint válogassunk, mivel elsősorban a játék célcsoportját kívánjuk felmérni. Ha kedvet érzel te is, akkor kérlek, hogy az alábbi adatokat írd meg a bohl.attila@gmail.com címre:

Teljes neved:
Életkorod:
Város, ahol laksz:
E-mail elérhetőséged:
Telefonos elérhetőséged:
Szívesen tesztelnél logikai játékokat? - igen/nem
Szívesen tesztelnél nem logikai játékokat? - igen/nem
Szívesen játszol egyszemélyes játékokkal? - igen/nem
Szívesen kipróbálnád a többszemélyes társasjátékokat? - igen/nem

A játékok prototípusát házhoz visszük egy kérdőívvel együtt, majd egy előre leegyeztetett időpontban újra elmegyünk érte. Ekkor elhozzuk a játékot, és a már kitöltött kérdőívet, illetve ha személyes véleményed/ötleted is van, akkor szóban is elmondhatod.

Várjuk jelentkezésedet!

Üdvözlettel: A játéktervezők csapata



2012. május 26., szombat

Ingyen letölthető társasjátékok

Mivel mostanság minden olyan drága, sokszor meggondoljuk, hogy mennyit költsünk játékokra. Az a gondolat jutott eszembe, hogy néhány játékot mi is felteszünk majd ingyen, amiket csak letölteni és nyomtatni kell. Bár több ilyen ötlet is van a tarsolyban, még 1-2 napot várni kell valószínűleg, mire az első ide felkerül. Ennek technikai okai vannak, nem ragozom... Hogy addig se távozzon senki üres kézzel, rákerestem a neten, hogy vannak-e már ilyen jellegű kezdeményezések. És láss csodát, vannak! Íme mindjárt az első, mely a Kinizsi Százas nevet kapta, és a képre kattintva tölthető le:


A játék igényes külsővel rendelkezik, és bár én annyira nem szeretem a dobókockás játékokat a túl nagy szerencsefaktor miatt, a játék készítője Csetneki Sándor igyekezett minden kihozni a normál lépegetős társasból. Mindjárt az elején stratégiai döntést kell hoznunk, mivel dönthetünk úgy is, hogy hátrafelé indulunk el gyűjtögetni, és bár így időt vesztünk, később még javunkra válhat a döntés. Érdekesnek tűnik, úgyhogy ha bárki kipróbálta, nyugodtan írja meg ide a véleményét!

2012. május 21., hétfő

M.C.




Íme az M.C., amivel a játékpályázaton a 10-be jutottunk. Az egyik kép a játék közben állapotot mutatja, míg a másik a teljes készletről egy fotó. A jelenlegi helyzet az, hogy a jelentős átalakításokat tervezünk mind a működés, mind a dizájnt illetően. Bízom benne, hogy a végleges verzió még idén készen lesz.

Elmaradt tárgyalás

Amíg főállás mellett próbálja az ember elindítani saját vállalkozását, addig gyakran ütközhetnek az egyes időpontok. Ugyan szerencsém van, mert sokszor kapok kimenőt, ma mégis miattam maradt el a tárgyalásunk az egyik szponzorjelölttel, mert olyan munka érkezett, amit nem lehet elhalasztani. Persze elsőre tragédiaként éltem meg, aztán a kolléga rávilágított, hogy van ilyen, bárkinek közbe jöhet valami. És milyen igaz! Bár nyilvánvaló, hogy a szponzorra nekünk nagyobb szükségünk van, mint neki ránk, mégsem szabad ezt éreztetni vele. Arra jutottam, meg kell próbálni elérni , hogy egyenrangúként bánjon velünk, mert akkor komolyabban vesz, és több mindent érhetünk el.

Globális Kocka

A globális kocka prototípusa.
Szeretnék egy kis ízelítőt adni az általunk nagyon megszeretett, egyszerű kis játékról.
A "Globális Kocka" játék tervezési alapelvei a mesekocka nevű óvodai gyerekjátékra és Aata (alias szmöre) agyában eleve eltárolt gondolatokra, valamint kitartó kérdésfeltevéseimre vezethetők vissza :)

Ha látni szeretnéd a játék lényegét, bemutatjuk dióhéjban (1:36 perc alatt), csak kattints rá az alábbi Global Cube feliratra!
Global Cube

2012. május 20., vasárnap

A nyertesek

Mint már említettem, a MOME 1359 cm³ - Agyalj rajta! című, hiánypótló játéktervezési pályázatán indult be az együttműködésünk. Bár nem nyertünk, sokat lehet tanulni a győztes játékok sikeréből is. Az alábbiakban megosztok két cikket, melyek a végeredményt hivatottak közzé tenni (eléréshez katt a képekre):





Kicsit szomorkodunk, kicsit irigykedünk, de azért gratulálunk a győzteseknek! A következő versenyen újra találkozunk! ;-)

Egy kis előzmény

A dolog úgy kezdődött, hogy a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem kreatív játéktervezési pályázatot hirdetett 1359 cm³ - Agyalj rajta! címmel, melyen úgy véltem, hogy elindulhatnék. Mivel a műszaki véna hiányzott a megvalósításhoz, így kiírtam egy casting-ot tervezők részére, melyre összesen 1 azaz 1 jelentkező volt, iStván személyében. A szűk választási lehetőség szerencsére nem ment a minőség rovására, és a végén 1 helyett 2 játékot adtunk be a versenyre, melyből az egyik a legjobbak közé is bejutott. Végül nem mi nyertük meg a versenyt, a kitűzött célunkat elértük, ráadásul lassan másokat is érdekelni kezdett a törekvésünk. Bár még nagyon az út elején vagyunk, abban én már biztos vagyok, hogy ennek csakis valami jó lehet a vége!

A blog célja többrétű. Egyrészt szeretnénk megosztani a célhoz vezető egyes lépések részleteit, hogy ezzel másokat is inspiráljunk játékok tervezésére, és megmutassuk, hogy kellő elszántsággal bármi elérhető. Másrészt  szeretnénk egy közösséget kialakítani magunk körül akik hasonló érdeklődéssel bírnak, s akár egymást segítve tudnánk előre haladni.

Bízom benne, hogy mindez nagyon hamar sikerül!

Bárki, aki hasonló huncutságba kezd, mint mi, javasolt utánajárni egyes írott és íratlan szabályoknak, mint pl. ez ITT.

Első (szabad) lépések.

Egy olyan közösségi helynek képzelem el a blogot, amely összetartja a "szabályszerűen" játszani akaró és tudó embereket, ötletelőket, fejlesztőket (kicsit és nagyot). Emellett nyitott könyv a forgalmazók felé (is).
Lássuk a folytatást.